Akil olan akıl


0

Kedi akıl: Kendi alanına dokunulmadığı sürece sakinliğini koruyan, ehli keyfilikte sınırları zorlayan, çok üstüne gidildiğinde kamburunu ve tırnaklarını çıkarmaktan korkmayan gamsız ama çekinik bilinç düzeyidir.
Maymun akıl: Dağınık düşüncelerin, savruk fikirlerin, kendi olamamış ve olgunlaşamamış zihinlerin daldan dala atlayan manik bilinç düzeyidir.
Yılan akıl: Sabretmesini bilen, tehlike anında korksada soğukkanlılığını koruyan, saldırı anının her daim uygun zamanını kollayan, zamanı geldiğinde ise “death shoot” yapmaktan çekinmeyen kaçınmacı bilinç düzeyidir.
Aslan aklı: Akıl veren ama çoğunlukla akıl almayan peşin hükümlü, aklının esiri olduğu kadar içgüdülerinin de esiri olan, haz ve adrenalin peşinde bir ömrü harcayabilecek motor bilinç düzeyidir.
İnek akıl: Teslimiyetin sınırlarını zorlayan, sessiz ama kendi içinde şiddetli agresyonları olan, Her an verici ve yardıma hazır pasif agresif bilinç düzeyidir.
Akrep akıl: Doğası gereği sivri dilli, kinaye yapmaktan hoşlanan, gücünün farkında olamayıp sadece karşısındakine değil kendisine de zararı dokunan paranoid bilinç düzeyidir.
Köpek akıl: Karşısındakine sadakatin zirvesinde inanan, onu memnun etmek için türlü oyunlar oynayıp sevildiğine kendini inandıran, aynı şeyleri bıkmadan ve sıkılmadan ölene kadar tekrarlayan obsesif bilinç düzeyidir.
Eşek akıl: Huyuna gidildiğinde istediğiniz kadar yük yüklenebilen, Suyuna gidildiğinde istediğiniz her yere götüren ama inadıyla dağları bile inleten kendine zorba bilinç düzeyidir.
Balık akıl: Doğası gereği çabuk unutan fakat genellikle yaşadıklarından ders almayan, Her defasında başına gelenlere ilkmiş gibi davranan ve bunun için kendine sürekli “neden ben?” diye hayıflanan bilinç düzeyidir.
Koyun akıl: Kendi başına hareket edemeyen, başkalarının hayatlarından etkilenen, olmadığı halde o imiş gibi davranmaya meyilli kopya benlikli bilinç düzeyidir.
Akıl tüm canlılara verilmiş hayatta kalma ve tehlikelere karşı kendini koruma üzerine programlanmış doğal bir mekanizmadır.
Oysa ki; meta bilinç düzeyi yani düşünmeyi düşünebilme yetisi sadece insanda var olan bir meziyettir. İnsan aklını kullanmazsa dünyayı algılayış biçimide hayvanların bilinç düzeyinde kalır.
“Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten söz dinleyeceğini yahut düşüneceğini mi sanıyorsun?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir