Aşk Neydi? Kitap Denemeleri…


0

Bölüm 1:
**
Aşk ne saçma bir halt. Sahi kim bulmuş bu aşk denilen olayı. İlk kimin ağzından çıkmış aşığım cümlesi? Kafamda deli sorular. Hani insan bazen başlar ya sorgulamaya kaleme neden kalem denmiş, masanın adı neden masaymış falan diye bende bunu sorarım hep kendine neden aşk? Topu topu üç tane harfin yan yana getirip hayatımızı bu kadar mahvetmesine izin veren ilk insan kim lan biri söylesin çabuk. O insan buraya gelecek!!! Neyse neyse sakinim. Birini görüyorsun ve sonra içinde kriterlere tik atmaya başlıyorsun;
Midede kelebek uçuşması,
Saçma zamanlarda salakça bir sırıtma,
Biri sana bir şey anlatırken yüzünün birden o kişiye dönüşmesi,
Yerde yürüyüp, gökte hissetmeler,
Ooo uzar gider bu maddeler benden söylemesi. Aşık olmak için bahane mi yok be. Çay içip, kahve tadı alıyorum ona aşıkken. Ayyy ona aşık olduğumdan beri hiç birşeye kızamaz oldum. Aşkla tanıştım başka bir insan oluverdim. Bu cümlelerinde sonu yok. Ama bir konuda katılıyorum. Gerçekten başka insanlara dönüşüveriyoruz. Önce tatlı tatlı insancıklara, sonra yaratık insancıklara dönüşüyoruz. Mini etekli makyajlı aşık olduğu kızı elbise giydiği için terk eden ayılara aşık oluveriyoruz. Bol tşörtü, uykulu çapaklı gözlerine aşık olduğumuz çocukları, yanıma takım elbiseli gelmiyor diye de terk eden megolomanlara da aşık oluveriyoruz. Hiç alınmayın valla erkeklere ayı derken de kızlara megolaman derken de sırıtan bir gruba dahilsiniz nihayetinde.
Peki aşk böyle bir şey miydi acaba? Ferhat dağları niye delmişti, mecnun çöllere niye düşmüştü? Ne bilim valla o zamanlarda o modaymış demek ki. Yok sanırım tam olarak bu değil karşılığı aşk daha dokunulmaz ve daha kutsal bir kelime. Sanırım biz bu aşırı hoşlantıları falan hep aşk sanıyoruz sonra da herkes birden aşk acısı çekmeye başlıyor. (to be continued :))


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir