GÜLE GÜLE SONBAHAR


0

Şu sıralar içimi ısıtan tek şey çay çünkü anladım ki insan değişmeye mahkum. Eğer yaşantınızı insan üzerine kurmazsanız bir o kadar mutlu oluyorsunuz bunu fark ettim. Konuşmayan her şey ile iyi anlaşıyorum çünkü sessizlik en iyi bildiğim dil. Konuşmak istiyorsanız susun. Ah insan susarken içindekileri ne de güzel döküyor. Sahil kenarına vuran dalgalar sanki ne zaman gitsem beni beklerler. Onlara içimi döküyorum sessizce ve her vuran dalga kendisinden bir sonrakine iletiyor derdimi. Böylelikle tüm deniz şahit oluyor sessizliğime. Söylesenize sizin koca bir deniz kadar dinleyeniniz oldu mu? Size bir sır vereyim, kendiyle yaşamayı bilirse tek başına da kalsa yalnız kalmaz insan.
Tüm yaz sonbaharın gelişini hayal ederken eylül geldi ve gidiyor yine. Dünyadaki tüm saatleri kırmak, tüm takvimleri yırtmak istiyorum. Zaman nasıl olur da böylesine hızlı geçer, artık uyumak bile geçmiyor içimden. Çünkü en zor vedayı sonbahar yapar biliyorum. Bu yüzden mevsimlerden insana en çok sonbaharı benzetirim. Hayran bırakır önce kendisine, üşütmeyen rüzgarları, yerlerde turuncunun hakim kıldığı yaprakların kapladığı sokakları, gözleri kamaştırır. İnsan öyle alışır ki sonbahara kusur diye görmez hiç bir şeyini hatta ansızın bastıran yağmurlarını bile sever, mutlu olur. Sonra bir gün üşür, öyle kuru bir ayaz ile karşılaşır ki uyandığında bir sabah, sadece elleri değil kalbi de donar. O zaman anlar ki gitmiş sonbahar, bir kuru soğuk bırakarak ardında.
Eğer gittiğin yolda ters yöne esen rüzgarla karşılaşıyor ve yürümekte zorlanıyorsan, bırak yürümeyi. Belki de rüzgar bir şey anlatıyordur, doğru yola itmek için esiyordur bu kadar şiddetli. Bazen ayağın çamura batar, bazen üstüne su sıçrar ve insan suçu hep karşındakinde arar. Öyle olması gerekiyormuş diye düşünmez, kendi doğrusu hep üstün çıkar. Tıpkı şuan benim sonbahara veda edememem gibi. Ben artık tüm mevsimlere sesimi duyurmak istiyorum. Sessizliğim yazın güneşine, kışın soğuğuna ve ilkbaharın neşesine de karışsın istiyorum. Güle güle sonbahar sen henüz gitmemişken sana veda ediyorum.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir