Ters Köşe Bölüm Beş: Şans Kapıyı Çalınca


0

Bahar’la karşılaşmamız sonucu beni tanımaması sonucu kendi çapımda onu elde etmek için benim yararıma olmuştu. İlk önce kendimi fark ettirebilmek için günün belli saatlerinde “ Farklı Tatlar Atölyesi” gidiyordum. Her gittiğimde müdavim müşteri konumunda çalışanların bana gösterdiği ilgiyi Bahar’a ulaşman açısından benim işime yaramıyordu. Sabah erken saatlerde iki servis elemanı oluyor, Bahar genelde üretim kısmında ürettiği ürünlerle tezgâha koymak için çıkıyordu sadece. Kendisine yardımcı olduğunu düşündüğün bir tane daha pasta şefi vardı. Öğleden sonra saat 2 gibi servise çıkıp müdavim olan misafirleri ile konuşup onların önerilerini dinliyordu. Özellikle akşam 5 çayı konseptine yakışır şekilde sunumlarıyla ev hanımlarının vazgeçilmez bir seçenek oluyordu. Bir bayan olarak gayet ince düşünülmüş bir tarzda hizmet veriyordu. Bütün bunları bilmeme rağmen bana fayda sağlamayan bilgilerdi. Hala aklıma yatan bir fikir gelmemişti. Bir ihtimalim vardı ama kendime bu davranışı yakıştırmayacağım için adım dahi atmıyordum. Aklımda pür dikkat bu düşünceler geçerken Bahar’ın kapıya doğru yürüyüp gülerek birini karşıladığını gördüm. Canı gönülden sarıldığı kişi Turna’ydı. Her yeri görebileceğim lakin beni çok kolay göremeyecekleri bir masada oturuyordum. Masaya oturduklarında gülerek hararetli bir biçimde konuşmaya başladılar. Bir ara Bahar’ın suratı ciddi bir ifadeye büründü. Anlattıkları her neyse çok merak ediyordum. Telefonumdan Turna’ya sanki hal hatır sorar gibi mesaj attım. Telefonuna baktı ama arkası bana dönük olduğu için surat ifadesini göremiyordum. Boş ver gibisinden bir el hareketi yapıp, hadi artık gidelim gibisinden bir hareketle ayağa kalkıp üretim kısmına gittiler. Benim uyandığım personel odasına gittiğini düşünürken aynı yere birkaç müşteri de girdiğini görünce bana yakın olan garsona yanıma çağırıp sordum:
“bir şey sorabilir miyim?
“Buyurun Beyefendi.”
“Pasta şefiniz Bahar hanımın ofisinde bir toplantı mı var acaba?”
“Hayır beyefendi, Bahar hanım belli dönemlerde pastacılıkla ilgili günlük eğitimler veriyor atölye kısmında bugünkü eğitim için gelen misafirlerimiz onlar.”
“Bu eğitime nasıl girebilirim?”
“İnternet adresinde katılmak için form dolduruyorsunuz. Kontenjanda yer varsa sizi çağırıyoruz.”
“Teşekkür ederim.”
Fırsat ayağıma gelip bir şekilde Bahar’a kendimi fark ettirme yolunu bulmuştum. Bu eğitimlere katılarak bir nevi konuşma fırsatı yaratıp onu elde edecektim. Vakit kaybetmeden netten formu doldurup eğitimde yer almalıydım. Sitede baktığımda en uzun süren eğitimi seçip kayıt formunu doldurdum. Şimdilik bana düşen onayı alıp eğitime katılmaktı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir