YÜRÜNMEZ YOLLAR SENSİZ


0

Bir kuş olsam, uçsam bilinmez yerlere. Yorulsam bir akşam üstü, pencerenin karşında soluklansam. Sen çıksan cama, o inci gözlerin fark etsen beni, dudaklarına bir tebessüm kondursam. Bir çiçek olsam, her gün geçtiğin yolun tam ortasında açsam. Görüp koparsan beni, koklasan, kitabının arasına koysan. Seni görünce ben hiç solmam. Bir ay olsam, gecenin en karanlık vaktinde, yalnız seni aydınlatsam. Anladım ki bu dünyada ki her şey seninle anlamlı. Sen bir cümlede yüklem gibisin, bir araya gelemez kelimeler sensiz. Sen bir bulutta yağmur gibisin, çiçekler yeşeremez sensiz. Ve sen en çok aşk gibisin, yürünmez yollar sensiz.
Ey aşk duy sesimi, içim okula başlayacağım ilk gün ki gibi. Kalbim yerinden çıkacak sanki ama haklı çünkü yarın diğer yarısına kavuşacak. Hep arayıp durduğu o eksik puzzle tamamlanacak. Ey aşk, ben yarım idim beni tamam ettin. Hayallerim evsiz, umutlarım topal ve kalbim sevdadan yoksundu. Sıcak bir ev verdin bana, umutlarıma değnek ve kalbime özleminden çektiğim bu hasret. Ömrüm seninle geçiyor, bugün yine sen günlerden. Bekliyorum geçecek misin diye hep gönül penceremden.Yazdığım her satırda hissediyorum seni tekrar tekrar. Bilmem ki hangi sözcük senin güzelliğini tanımlar. Sensiz gelecekse gelmesin yarınlar. Ben yalnızca seninle yürürüm.
Seni tanımadan geçirdiğim hayatı dün diye adlandırdım. Sensiz geçirdiğim seneleri hiçe say, ben seninle doğdum. Ey aşk, büyüt beni, yeşert. Sen varsan yanımda korkmam ne gam, ne de dert. Gözlerin var senin, konuşmadan anlaşacağım bir çift göz. Tanımadığın insanlar her gün yanı başından geçip giderken, bilmezler tüm kainatın bir çift göze sığdığını. Seni görmeden yazdığım şiirler var, seni görünce cümlelerimden utanırım yar. Ey aşk bekle beni, bekle ki yürüyelim birlikte. Çünkü sensiz sadece emeklerim ben. Gel kaldır beni, gir kollarımın altına, arkamıza bakmadan yürüyelim. Yanımda ol, ol ki, sana dünyayı cennet eyleyeyim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir